Wystrój wnętrza

Artystyczne umywalki wolnostojące

umywalki stojące

Współcześni producenci mebli łazienkowych prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych i piękniejszych projektów. Sprzęty, które do niedawna były wyłącznie praktyczne, jak umywalka, dziś zyskują nową, artystyczną wręcz odsłonę. Nie tracą przy tym swojej funkcjonalności. Mimo zawiłych kształtów i różnych materiałów, z których powstają, wciąż pozostają niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki.

Umywalki i nietypowe wzornictwo

umywalki stojąceNowoczesne umywalki niemal w niczym nie przypominają już tradycyjnych, masywnych, białych mis, które możemy kojarzyć z dzieciństwa. Wielkie zlewy, które zabierały mnóstwo przestrzeni, a swoim wyglądem niemal szkodziły aranżacji, niż ją dopełniały, całe szczęście odeszły do lamusa. Prawdziwym hitem są obecnie umywalki o niespotykanych dotąd kształtach i stworzone z użyciem niestandardowych materiałów – jak szkło czy naturalny kamień. Wyróżniamy tutaj umywalki nablatowe i wolnostojące. Te pierwsze znajdują swoich zwolenników zwłaszcza w małych toaletach, gdzie umywalka, zamiast zajmować dodatkową przestrzeń, jest wpuszczona w blat szafki. Jednak prawdziwym arcydziełem są nowoczesne umywalki stojące. Niektóre z nich są tak misternie zrobione, że na pierwszy rzut oka nie przypominają nawet umywalki – takie właśnie staną się główną dekoracją łazienki.

umywalki stojącePrzyciągają wzrok i zachwycają niestandardowym kształtem i wyglądem. Można spotkać te zrobione z naturalnego kamienia lub klasycznej ceramiki, jednak barwionej i kształtowanej w niestandardowy sposób. Bywają te o zaokrąglonych brzegach i owalnych kształtach oraz geometryczne umywalki o ostrych krawędziach. Innym razem to niestandardowe i nieregularne kształty w nurcie sztuki nowoczesnej. Nablatowe umywalki potrafią dopełnić aranżację wnętrza, jednak to wolnostojące zlewy stają się głównym elementem wystroju. Rekompensując sobie zabraną przestrzeń pod umywalką, gdzie większość ludzi posiada szuflady, możemy zainwestować w wiszącą szafkę. Najpraktyczniejsze będą te ze wmontowanym lustrem, za którym będziemy mogli schować przybory toaletowe. Szkoda psuć wygląd naszej nowoczesnej umywalki przez stawianie na niej szczoteczek do zębów lub maszynki do golenia. Pamiętaj, by do swojej nowoczesnej umywalki wolnostojącej dobrać pasującą baterię.

Niech pasuje do niej stylem lub będzie prosta i wysoka – taka, która nie odwróci uwagi od zlewu. Jak w każdym przypadku, tak i w łazience – przepych nie jest wskazany. Decydując się na mocny element dekoracyjny w postaci stojącego, nowoczesnego zlewu postawmy na proste dodatki, które dopełnią, ale nie przytłoczą, aranżacje łazienki.