Budownictwo

Balustrady nowoczesne czy klasyczne?

balustrady nowoczesne

Dla wielu osób najważniejszą dekoracją całej elewacji domu jest balkon. Bez niego cały budynek wydaje się być nudny. Tak naprawdę ludzie decydują się na wybudowanie balkonu z kilku powodów. Jak już zostało wspomniane, jedna z funkcji jest czysto estetyczna, ozdabia dom, sprawia, że cała bryła jest znacznie ciekawsza.

Szeroki wybór balustrad

balustrady nowoczesneInną rolę balkon pełni w budownictwie wielorodzinnym. Jak pokazują statystyki, mieszkania z balkonem cieszą się znacznie większym zainteresowaniem. W końcu to namiastka ogrodu. To również dodatkowa przestrzeń, zwłaszcza w okresie letnim. Mogłoby się wydawać, że balkon w domu jednorodzinnym to niepotrzebny wydatek, ponieważ można urządzić prawdziwy ogród. Nic bardziej mylnego. Balkon szczególnie sprawdzi się w domu jednorodzinnym w mieście, ale także poza nim, gdy działka jest niewielka. Jeżeli już zdecydujemy się na uwzględnienie go w projekcie domu, kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego kształtu. Coraz bardziej popularne stają się te w kształcie łuku, oczywiście wiele osób decyduje się także na te tradycyjne, w formie prostokąta. Do kształtu balkonu warto dostosować konkretny rodzaj balustrady. Właściwie już od wieków balustrady stanowią efektowne oraz niezwykle dekoracyjne dopełnienie każdego balkonu czy tarasu. Ich funkcja nie ogranicza się jedynie do wyglądu, pełni także szereg praktycznych ról. Po pierwsze balustrada zamyka przestrzeń, a po drugie zwiększa bezpieczeństwo. Na rynku dostępne jest wiele rodzai barierek balkonowych.

balustrady nowoczesneMogą być przykładowo wykonane z metalu, kamienia, drewna lub szkła. W tej kwestii decyzja zależy od inwestora bądź właściciela, który może kierować indywidualnymi preferencjami. Aby cały budynek sprawiał wrażenie spójnego i harmonijnego warto dopasować model balustrady do ogólnej stylistyki. Do minimalistycznej architektury idealnie sprawdzą się balustrady nowoczesne w Krakowie dostępny jest szeroki wybór. Coraz chętniej stosowane są te wykonane po części ze szkła. Do ich produkcji stosuje się wytrzymałe szkło hartowane. Pozbawione zbędnych dekoracji nowoczesne dekoracje wizualnie powiększają przestrzeń. W stolicy Małopolski można dostać także tradycyjną balustradę kutą, która wyróżnia się bogatymi zdobieniami.

Ona z kolei będzie pasować do klasycznej aranżacji. Producenci oferują również szereg innych wzorów balustrad, jednak najczęściej wybierane są właśnie te ozdobne bądź minimalistyczne. Podyktowane jest to ich uniwersalnym charakterem, dostosowanym do konkretnej architektury. Odmienna stylistyka może zaburzyć wizualnie cały budynek.