Meble i dekoracje

Popularne meble kuchenne z drewna

Meble kuchenne

Choć w dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się meble produkowane z tworzyw sztucznych (m.in. płyty laminowanej), to jednak sporo osób coraz częściej powraca również do stylowego, klasycznego drewna, które nadaje każdej kuchni szyku oraz elegancji. Jak wiadomo na delikatne drewno wpływa negatywnie wilgoć, jednak na rynku istnieje obecnie wiele preparatów, które wzmacniają ten naturalny surowiec i odpowiednio go impregnują.

Meble w stylu vintage

Meble kuchenneJakie rodzaje drewna najlepiej sprawdzają się w kuchni? Drewniane meble kuchenne oferuje dziś wiele sklepów, które starają się sprostać różnorodnym oczekiwaniom klientów. Drewno po dziś dzień kojarzone jest bowiem z luksusem oraz ekstrawagancją, w ostatnim czasie bardzo modne stały się również nowoczesne, białe meble, które nawiązują swym wyglądem do popularnego, minimalistycznego stylu skandynawskiego. W wielu miastach funkcjonują sklepy, które dają możliwość zamawiania białych, drewnianych mebli w stylu skandynawskim na zamówienie. Pewna firma produkująca meble kuchenne z Krakowa umożliwia ponadto fabryczne postarzanie owych mebli, które w ten sposób nawiązują do modnej aktualnie tendencji vintage. Jakie rodzaje drewna sprawdzają się w kuchni zdecydowanie najlepiej? Wiele osób decyduje się na zakup mebli wykonanych z płytek MDF, które są bardzo tanie i łatwe w obróbce. Materiał MDF wykonany jest bowiem ze sprasowanych wiórek drewna, które pokrywa się dodatkową, nabłyszczającą warstwą żywicy.

meble kuchennePłyty te są ponadto bardzo cienkie, ale zarazem niezwykle wytrzymałe, z biegiem lat nie odkształcają się więc i nie kruszeją. Sporą popularnością cieszy się także lite drewno, które jest odporne na uszkodzenia oraz zarysowania. Niewątpliwie najtwardszym rodzajem drewna jest jednak drewno dębowe, które słynie ze swojej wytrzymałości. Drewno to posiada również piękny, szlachetny odcień, z powodzeniem sprawdzi się więc ono w pomieszczeniu stylizowanym na styl vintage. Równie wytrzymałe jest również drewno z czereśni, oraz drewno olchowe, które świetnie będą pasować do tradycyjnych kuchni staropolskich. Najdroższym rodzajem drewna jest natomiast jesion – za metr kwadratowy tego unikatowego surowca zapłacimy nawet 18000 zł. Warto przy tym podkreślić, że drewniane meble są przyjazne dla środowiska, do ich produkcji nie wykorzystuje się bowiem żadnych toksycznych substancji. Odpowiednio zaimpregnowane drewno, które będzie systematycznie nabłyszczane specjalną emulsją posłuży nam również przez długie lata.

Decydując się na drewniane meble kuchenne warto rozważyć również zlecenie zamówienia owych mebli na zamówienie. Ceny tego typu produktów mogą być bowiem paradoksalnie znacznie niższe od gotowych zestawów meblowych.