Budownictwo

Wkręty do drewna z wzmocnionej stali

wkręty ciesielskie

Twarde drewno to materiał wymagający. Bardzo ciężko się w nim wierci, a jeśli chodzi o łączenie dwóch drewnianych elementów, wymaga to zastosowania odpowiednich mocowań, które po pierwsze stworzą stabilną i mocną konstrukcję, a po drugie, nie wpłyną negatywnie na stan drewna (nie doprowadzą na przykład do jego popękania).

Wkręty ciesielskie bardzo wytrzymałe

wkręty ciesielskieDlatego jeżeli zależy nam na tym, aby prace były przeprowadzone jak najlepiej, powinniśmy stosować odpowiednie, wysokiej jakości mocowania takie jak wkręty ciesielskie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów takich mocowań, jednak największą popularnością cieszą się wzmocnione wkręty ciesielskie, ponieważ odznaczają się one wysokim poziomem wytrzymałości. Stosuje się je między innymi do drewna tarasowego, nie tylko do zwykłego świerku czy sosny, ale także do modrzewia, jak i drewna egzotycznego. W każdym przypadku takie wkręty sprawdzają się znakomicie. Producent wykonuje je ze stali wzmocnionej, która ma o wiele lepsze parametry techniczne niż zwykła stal, dlatego właśnie w przypadku twardego drewna radzi sobie o wiele lepiej. Ta wzmocniona stal jest równocześnie nierdzewna, dlatego mocowania są zabezpieczone przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych wywołujących korozję. Warto wspomnieć, że nowoczesne wkręty posiadają specjalne wiertełko na końcu, dlatego nie jest wymagane wykonywanie nawiercania wstępnego.

wkręty ciesielskieTo sprawia, że oszczędzamy swój czas i to samo zadanie możemy wykonać z mniejszym nakładem pracy. Warto również wskazać na wykonane przez producenta nacięcia wzdłużne na szpicu, dzięki którym etap wstępny wkręcania jest bezproblemowy, ponieważ występujący wówczas opór został znacząco zmniejszony. Jeśli dodatkowo chcemy sobie ułatwić wiercenie, możemy zastosować wkrętarkę z magnesem. Takie wkręty posiadają bowiem właściwości ferromagnetyczne i mogą być mocowane właśnie z zastosowaniem takiego sprzętu. Do tego dochodzą frezujące żebra, które znajdują się pod główką każdego wkrętu. Dzięki nim wkręt idealnie przylega do podłoża. Wzmocnione wkręty ciesielskie wyróżniają się spośród innych produktów szeregiem swoich zalet. Bez wątpienia każdy, kto szuka wkrętów do twardego drewna, powinien spojrzeć właśnie na tę propozycję producentów, ponieważ są to wyroby o najlepszych parametrach technicznych spośród tych dostępnych na rynku.

Ale dla wielu osób ważna jest także cena, dlatego koniecznie należy wspomnieć o tym, iż takie wzmocnione wkręty dostępne są całkiem niedrogo, z pewnością będziemy zadowoleni z takiej oferty.