Budownictwo

Wybór napędu do bramy garażowej

napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych

Budowa nowego domu wymaga ogromnego zaangażowania, ponieważ trzeba pomyśleć dosłownie o wszystkim. Abstrahując już od kosztów związanych z inwestycją, które mogą spędzać nam sen z powiek, należy zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie rozwiązania, które zastosujemy, były nie tylko estetyczne, ale także praktyczne.

Dobre napędy do bram

napędy do bram garażowych dwuskrzydłowychJeśli odpuścimy sobie stworzenie dobrego planu, może się okazać, że po kilku miesiącach od wprowadzenia się do nowego domu konieczne jest przeprowadzenie remontu i usprawnienie kilku elementów, które okazały się nieprzemyślane. Dlatego jest przemyśleć kilka kwestii – jedną z nich jest wybór odpowiedniej bramy garażowej. Z pozoru prosta rzecz, która jednak może przysporzyć niezłego kłopotu. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są bramy uchylne segmentowe ze względu na to, że nie wymagają dodatkowej przestrzeni przed garażem, są bowiem otwierane na zasadzie przesuwnej góra-dół. Jeśli jednak dysponujemy dużym podjazdem, najlepszym rozwiązaniem może się okazać brama skrzydłowa, która zawsze robi największe wrażenie. Oczywiście, należy wtedy zaopatrzyć się dodatkowo w automatykę, dzięki której bramę będziemy otwierali bez konieczności opuszczania pojazdu. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu po silnik do naszej bramy, powinniśmy szczegółowo sprecyzować nasze oczekiwania. Pierwszą sprawą jest wielkość bramy – jej długość i ciężar, od nich bowiem będzie zależała moc silnika, na jaki się zdecydujemy.

napędy do bram garażowych dwuskrzydłowychNastępnie trzeba się zastanowić, ile osób i jak często będzie korzystało z bramy. To bardzo istotna informacja dla sprzedawcy – są klienci, którzy rano wyjeżdżają z domu i wieczorem do niego wracają, ale są i tacy, którzy bramę eksploatują bardzo intensywnie, bo po kilka razy dziennie. Od częstotliwości użytkowania zależy rodzaj smarowania, a także wytrzymałość silnika. Jeszcze inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest czas, czyli to, z jaką prędkością nasza brama ma się otwierać – nowoczesne napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych mogą działać z prędkością wahającą się między 10 a 20 m/s. Jeśli już mamy taką garść informacji możemy się udać do sklepu – ostatnią rzeczą, na którą zwrócimy zatem uwagę, będą walory estetyczne, które pozostają już tylko kwestia gustu klienta.

O czym również warto pomyśleć, jest możliwość zamontowania alarmu na naszej bramie – to zawsze dodatkowe zabezpieczenie, które pozostaje jednak kwestią indywidualnych potrzeb. Wybór bramy garażowej wraz z odpowiednim systemem automatycznym to tylko kropla w morzu decyzji, jakie musimy podjąć podczas budowy domu, dlatego im szybciej zaczniemy działać, tym lepiej dla nas.