Budownictwo

Zalety stosowania klinkieru elastycznego

klinkier elastyczny

Uzyskanie oryginalnego charaktery wnętrza naszego mieszkania można osiągnąć na wiele sposób. Chociaż we współczesnej architekturze dominuje styl minimalistyczny, to jednak niektóre elementy dekoru są ponadczasowe i znajdują szerokie zastosowanie w zdobieniu wnętrz. Na to, jak prezentują się nasze domy i mieszkania, największy wpływ mają podłogi i ściany.

Klinkier na zewnątrz i wewnątrz

klinkier elastycznyDo wykończenia tych pierwszych warto zawsze używać szlachetnych materiałów, takich jak kamień czy lite drewno, które zapewnią im długotrwałą żywotność. W końcu podłogi to najbardziej eksploatowana część naszych mieszkań – dlatego właśnie warto zadbać o wybór solidnego materiału, który będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne i przez długi czas zachowa świeży wygląd. Natomiast, jeśli chodzi o ściany, mamy tu większe pole do popisu – możemy w ich przypadku zastosować materiały zamienne, które sprawdzą się tu równie dobrze, co ich oryginalne odpowiedniki. Jednym z dostępnych rozwiązań jest klinkier elastyczny, który doskonale imituje prawdziwą płytkę ceramiczną – dzięki temu wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter, który nie tylko będzie na co dzień cieszył nasze oko, lecz również będzie bardzo wygodny w utrzymaniu. Elastyczny klinkier jest materiałem uniwersalnym, który może posłużyć jako ozdoba każdego z pomieszczeń.

klinkier elastycznyRobi ogromne wrażenie jako wykończenie zabudowy kominkowej, doskonale imitując prawdziwy piec. Świetnie zaprezentuje się na całej długości ściany w naszym salonie, nadając mu nieco bardziej eleganckiego charakteru. Niebywale dobrze prezentuje się także w kuchni, gdzie może wypełnić przestrzeń między blatem a szafkami kuchennymi – to idealny sposób na zaznaczenie odrębnego charakteru tego pomieszczenia wszędzie tam, gdzie połączone jest ono z salonem. Ponieważ klinkier elastyczny jest rozwiązaniem dość nietypowym, doskonale sprawdzi się również jako wykończenie wnętrza każdej restauracji. Co dość istotne, klinkier elastyczny można stosować zarówno we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz nich. Dzięki swoim właściwościom materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, promienie słoneczne czy mróz.

W przypadku jednak montowania go na elewacji budynku należy pamiętać o odpowiedniej impregnacji w celu zabezpieczenia go przed korozją. Klinkier elastyczny to bardzo uniwersalny materiał budowlany, który stanowi doskonałą alternatywę dla płytek ceramicznych. Jego głównymi zaletami jest to, że jest niedrogi, a także wyjątkowo prosty w montażu, dopasuje się bowiem do każdego kształtu powierzchni.