Wystrój wnętrza

Popularne taśmy LED

profile do taśm led

Od wynalezienia żarówki minęło już ponad 100 lat, bez wątpienia był to moment niezwykle przełomowy w historii ludzkości. Odkrycie będące jednocześnie przedmiotem niesamowicie małym, miało ogromny wpływ na naszą cywilizację. Wpływ ten był tak ogromny, że fascynacja światłem do dzisiaj nas nie opuściła.

Przewaga żarówek LED na tradycyjnymi

profile do taśm ledJednak przez bardzo długi okres korzystaliśmy z bardzo podobnych modeli, tradycyjnych żarówek żarowych, lub halogenowych. W tym czasie nie doświadczyliśmy zbyt dużej ilości zmian w funkcjonowaniu takich żarówek, przez długi czas były one praktycznie takie same i nie modernizowano ich. Żarówki wolframowe były niesamowicie popularne jeszcze parę dekad temu, do tego czasu używaliśmy praktycznie tylko takich nie mając żadnej, realnej alternatywy. Jednak w ostatnich latach doświadczyliśmy przełomu, który praktycznie pogrzebał żarówki żarowe i ich popularność. Rozpowszechnienie się oświetlenia LED odbiło się bardzo szerokim echem, do tego stopnia, że w ciągu paru lat praktycznie wyparło całą konkurencje z rynku. Dzisiaj są to najpopularniejsze żarówki na rynku, nie ma się także temu co dziwić. Tradycyjne żarówki są wysoce niewydajne, dlatego też narażają użytkownika na znacznie wyższe koszta eksploatacji.

profile do taśm ledNiezależnie czy to te z zamontowanym żarnikiem wolframowym, czy węglowym, oba te typy charakteryzuje bardzo wysoki pobór energii elektrycznej. Nie było to większym problemem w czasach, gdy prąd był bardzo tani, dzisiaj jednak jest to odczuwalne w ogromnym stopniu. Dodatkowo żarówki tego typu mają bardzo małą żywotność, przez co bardzo często się przepalają. Przewaga LEDów jest ogromna w każdej z tych dziedzin, są one bardzo trwałe, gdyż grzeją się w zdecydowanie mniejszym stopniu, oraz pobierają znacznie mniej energii przy często większej sile produkowanego światła. Czyni je to bardzo wysoce wydajnymi. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się taśmy LED, które mają bardzo ciekawe walory estetyczne, będąc przy tym bardzo efektywnym. Jednak praktyczność i efektywność znacząco zwiększają profile do taśm LED. Taki profil posiada zamontowany klosz, który rozprasza światło produkowane przez poszczególne diody zamontowane w taśmie, dzięki temu profil sprawia wrażenie jednorodnej strugi światła ze względu na brak wyraźnych punktów świetlnych.

Profile zabezpieczają także taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi, oraz kurzem, który może wpłynąć na działanie całej instalacji. Można je montować praktycznie wszędzie, czy to w suficie, czy w ścianie, czy jako element dekoracyjny na różnego rodzaju meblach. Jest to rozwiązanie bardzo dobrze wyglądające i wysoce praktyczne.